Blokowanie telefonów z sieci Plus i T-Mobile???

Mam pytanie, jak to jest z blokowaniem telefonów z sieci T-Mobile i Plus, czy blokują tylko telefony z górnej półki, czy typu Mate 10 Lite też???

linnua
 
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Temat poruszany bez końca. Nie blokują telefonów, tylko blokują możliwość zalogowania się telefonu do sieci.
Blokada jest na nadajniku, nie na urządzeniu fizycznym. W tym przypadku nie ma różnicy, co to za model. Płacić trzeba i tyle...
 
Eee, a to nie tak, ze soft również blokuje urządzenie, ale można wgrać czysty soft, aby obejść blokadę od strony telefonu? (Ofc zostaje jeszcze blokada imei).
 
Blokadę imei też można obejść, ale pozostańmy bez naruszania prawa xD
 
Najprostsza metoda zmiany imei to zamiana backupu EFS. Wystarczy znaleźć kogoś spoza granicy z zablokowanym IMEI, wysyłacie sobie backupy i korzystacie w swoim kraju, to tak jakbyście się zamienili telefonami. IMEI blokuje się tylko w danym kraju, a tak to 2 osoby mogą skorzystać ;-)
 
A nie łatwiej wrzucić imei telefonu który ma się w domu i leży nieużywany? Jakaś cegła czy rozjebany w ch..?
 
Sam mam naklejki z trupów wlasnie w szufladzie xD
Ale niekoniecznie sie da. Backup jako kopie 1:1 zrobisz, ale nie zawsze go możesz modyfikować.
Niektóre są szyfrowane. LG akurat ma nieszyfrowane i w Hex Editorze można zmienić.
 
1. Wrzucasz czysty ROM, u Samsunga np. XEO
2. Wrzucasz imei, albo z jakiegoś swojego rozwalonego, albo coś, nie polecam wpisywać losowo bo może być przypal.
3. Masz telefon nie zagrożony blokadą.
 
Losowy IMEI nie zadziała.
W IMEI znajdują się informacje na temat telefonu/modemu itp.

BTW. teoria teorią, ale bylem kilkukrotnie zmuszony do zmiany imei na LG G3 (ofc do przywrócenia takiego jaki był wcześniej po sklonowaniu płyty, aby zdjąć simlocka - co na szczęście nie jest nielegalne więc mogę o tym napisać). Jedynie S/N nie zmieniałem także teraz po Polszy krąży kilka G3 z takim samym S/N i różnym IMEI XD
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
z tego co się orientuje, to tylko Play nie blokuje dostępu do sieci.
 
z tego co się orientuje, to tylko Play nie blokuje dostępu do sieci.
Orange też
 
Plus blokuje cały tel przecież, wywala to na cały ekran, że telefon zablokowany xd
 
Plus blokuje cały tel przecież, wywala to na cały ekran, że telefon zablokowany xd
Można wgrać xeo
 
To jest chyba podstawa przy wzięciu Samsunga :D
tel na xeo dostaje drugie życie względem branda, ale wątpię, że taki typowy użytkownik, który dostał tel w abo bo ładny i szybki będzie wiedział co i jak...
 
To jest chyba podstawa przy wzięciu Samsunga :D
tel na xeo dostaje drugie życie względem branda, ale wątpię, że taki typowy użytkownik, który dostał tel w abo bo ładny i szybki będzie wiedział co i jak...
Ja od razu tak robię hehe
 
Wygrywając wcześniej xeo uchroni przed blokadą?
 
Wygrywając wcześniej xeo uchroni przed blokadą?
Przed blokada softu tak. Przed blokadą imei nie.
 
Telefony Samsunga z Plusa zablokują nawet na xeo - poprzez knoxa :/
 
Telefony Samsunga z Plusa zablokują nawet na xeo - poprzez knoxa :/
co ty gadasz XD
wrzucasz xeo i możesz korzystać normalnie jako tablet czy coś :D
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top