Bateria krotko trzyma

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Co mam zrobic zeby mi bateria dluzej trzymala(kupic nowa) czy jakos da sie to zrobic ?
 
Telefony które posiadają dużo funkcji, są bardzo podatne na szybsze rozładowanie bateri. Np. w niektórych iPAD' ach bateria trzyma do 10h i to nawet nie jeśli dużo korzystasz z urządzenia od strony multimedialnej. Nowe telefony mają to do siebie że bateria rozładowuje się szybciej. Możesz poszukać lepszej baterii, która ma więcej mAh lub po prostu kup nową. Bateria też traci żywotność po jakimś czasie i trzeba ją częściej ładować.
 
wymiana baterii tu prawdopodobnie nie pomoże. serwisuje telefony motoroli w autoryzowanym serwisie i z doświadczenia wiem że baterie muszą być złe eksploatowane żeby traciły sprawność albo uszkodzone ale rzadko się to zdarza polecałbym wymienić baterie na większą pojemność ale będzie się to wiązało z dłuższym ładowaniem
 
Przede wszystkim nie ładuj baterii przed pełnym rozładowaniem.
 
jeśli nie korzystasz z telefonu to proponuje powyłączać bezurzyteczne pliki np. Wi-Fi i inne
 
Ja swoja polozylem na cala noc zima za okno oczywiscie dobrze uszczelniona a za dnia lezala na kaloryferze. Mowie o Baterii od SE w890i. Z 2 dni wydluzyl sie czas pracy do 5 dni
 
Słyszałem, że niektórzy wsadzają baterię do zamrażarki , ale nie wiem czy to działa.
 
jezeli bateria juz ci nie trzyma najlepiej trzeba kupic nowa z wiekszymi amperami
 
Baterie od nowych smartphonów też należy formatować po zakupie? I czy jeśli się baterię doładowuje lub ładuje przed jej pełnym wyczerpaniem, czy wpływa to znacząco na jej czas pracy?
 
Tak powinno się ją dwa razy doszczętnie rozładować i ładować do pełna. I jeśli tego nie zrobisz to tak wpływa to o całe 30% na trzymanie energii baterii .
 
Wszystko zalezy od baterii jaka posiadasz. Przeczytaj instrukcje twojego telefonu i sprawdz w jaki sposob najlepiej ladowac swoja baterie. Jezeli nie korzystasz w danym momencie z jakiejs opcji (wifi, blutooth, irda) to po prostu ja wylacz. Zmien jasnosc swojego ekranu na mniejsza, ale taka bys mogl spokojnie widziec cala zawartosc ekranu. Jezeli nie uzywasz wideorozmow i internetu lub po prostu nie potrzebujesz tej opcji to przelacz sie rowniez na tryb GSM w opcjach telefonu. WDCMA i inne tryby po prostu bardzo czesto w polsce gubia zasieg przez co telefon narazony jest na ciagle szukanie i zmienianie sieci, co bardzo znaczaco zwieksza zuzycie energii.
 
Ja na roznych forumach czytalem ze nowych baterii nie powinno sie formatowac a jedynie na poczadku podlaczyc ja pod ladowarke w tedy kiedy telefon nas o to poprosi i ladowac na wylaczonym tak dlugo az bedzie komunikat ze naladowano ale zdania sa podzielone
 
Wczoraj też wyczytałem, aby zwiększyć żywotność baterii, trzeba zrobić tak:

1) WŁĄCZ urządzenie i podłącz do ładowarki przez 8 h albo i dłużej.
2) Odłącz urządzenie i je WYŁĄCZ następnie z powrotem podepnij pod ładowarkę (bez włączania urządzenia) i ładuj przez kolejną godzinę.
3) Odłącz urządzenie i WŁĄCZ je, poczekaj 2 minuty, a następnie znowu WYŁĄCZ i podepnij znowu do ładowarki na następną godzinę.

Żywotność baterii powinna się podwoić.
Cały zabieg wykonujemy TYLKO RAZ na samym początku używania telefonu (baterii)

Jedni widzą poprawę inni zaś nie, spróbować nie zaszkodzi ;)
 
proponuje ograniczenie jasności ekranu, wylaczenie obciazajacych funkcji
 
kaloryfer pomaga ale chyba lepiej kupic nowa:)
 
Radzę kupić nową która ma więcej mAh
 
u mnie w motorolce przy "ciężkim" uzywaniu telefonu trzyma ona 2 h także też nie jest za ciekawie :/
 
Proponuje powyłączać wszelkie pierdoły z których nie korzystasz a działaja w tle, ewentualnie zmniejszyć jasność wyświetlacza, czy właczyć oszczędzania baterii, wszystko tez zależy od modelu telefonu, w androidach działa bardzo dużo opcji które zjadaja baterie w ciagu 1 dnia, co można bardzo ograniczyć np. 3-4 dni.
 
''Sformatuj'' baterię. Rozładuj ją na masksa,potem naładuj na maksa,rozładuj i znowu naładuj. Mi to pomaga,robię tak raz na jakiś czas i wszystko wraca do normy. Czasem się przydaje ;)
 
Znów te zabobony z formowaniem baterii... Niech się wypowie jakiś ekspert od baterii Litowo Jonowych ;)
 
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Top