[3GS] Instalacja iOS 6.1.6 i omijanie Simlock.

Witam :)
Dawno tutaj nie zaglądałem. Brak czasu i w ogóle.... No ale znalazłem chwilę czasu tak więc podzielę się z wami moim małym poradnikiem :)

Uwaga przed uwagą. Są dwie opcje, jednak jedna jest nieaktualna, a na forum mogę dodać do 1000 znaków tak więc jak będzie aktualna to napiszę oddzielny poradnik.

Jako iż jest wiele pytań odnośnie iPhone 3GS z Simlockiem na sieć zagraniczną to daje poradnik co zrobić z tym iPhonem jeżeli nie działa, wisi na logu Apple lub źle działa i chcemy odtworzyć oprogramowanie.
Trochę informacji ogólnych.

W tej chwili jest możliwy już jailbreak Untethered, oznacza to że nie musisz się niczym martwić, można uruchamiać telefon ponownie i w pęłni z niego korzystać. Uzbrój się w cierpliwość bo to zajmie trochę czasu.
Uprzedzam że wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia w związku z nieumiejętnym korzystaniem z moich wypocin :) Zapoznaj się z poradnikiem 3 razy(ze zrozumieniem) zanim cokolwiek zrobisz, jeżeli wgrasz iPad Baseband do 3GS który go nie obsługuje to uszkodzisz płytę główną(baseband). To też jest ryzykowne(wgrywanie basebandu i downgrade basebandu) ale ja jeszcze nigdy nic nie zepsułem i jeżeli wszystko zrobisz zgodnie z poradnikiem to również nic nie zepsujesz :) Jeżeli w tej chwili możesz dostać się do opcji telefonu, to sprawdź jego firmware modemu oraz numer seryjny(Ustawienia->Ogólne->To urządzenie…). Jeżeli twój iPhone posiada wersję modemu 6.15.00 możesz przejść do wykonywania poradnika, możesz skorzystać z opcji pierwszej i drugiej. Jeżeli nie wpisz numer seryjny twojego telefonu do iPhone Checkera. Link znajdziesz w poradniku, możesz też skorzystać z pobieralni. Jeżeli wyświetli się zielone, możesz przejść do pracy, możesz skorzystać z opcji pierwszej lub drugiej. Jeżeli nie wyświetli się zielone a twój telefon ma w tej chwili ominiętego Simlocka i jest używalny, możesz skorzystać jedynie z opcji pierwszej(chwilowo nie aktualnej), co jest ryzykowne z racji tego, że jeżeli coś pójdzie nie tak, nie będziesz miał możliwości ominięcia simlock. Jeżeli wyświetli się czerwone a twój telefon i tak jest nieużywalny możesz skorzystać z poradników i zrobić z niego iPoda.

Przejdźmy do sedna sprawy :)

Na początek zrób kopię zapasową iPhone(w iTunes) i biblioteki iTunes. Backup biblioteki zrobisz tak: W uruchom w pasku start(Windows XP) lub w tym pasku wyszukiwania w menu start(Vista/7) lub na kafelkach(Windows 8) wpisz %appdata% i enter. Później wejdź do folderu roaming i tam będzie folder Apple Computer, najlepiej skopiuj cały w bezpieczne miejsce.(chyba że przeniosłeś/aś bibliotekę w inne miejsce) Tak dla bezpieczeństwa.

Linki z opcji pierwszej, resztę usunąłem:

Link: iTunes 10; iTunes 11.0
Redsn0w: Redsn0w_win_0.9.15b3.zip
Sn0wbreeze: Sn0wbreeze v2.9.14.zip
iReb: iReb r7
link1 do oprogramowania 6.0: iPhone2,1_6.0_10A403_Restore.ipsw
link2 do oprogramowania 6.1.6: iPhone2,1_6.1.6_10B500_Restore.ipsw
Link:iPhone Checker

Opcja druga:

1. Pobierz tylko redsn0w oraz plik z iOS 6 i 6.1.6(linki na górze)

2. Jeżeli masz możliwość, sprawdź i zapisz Firmware modemu oraz Serial Number(Numer Seryjny, Znajdziesz go w Ustawienia->Ogólne->To urządzenie… ) telefonu teraz i przejdź do punktu 3. Jeżeli twój telefon jest w stanie który nie pozwala na sprawdzenie tego numeru, przejdź do punktu 2.1.

2.1. Odtwórz oprogramowanie iPhone'a w iTunes, automatycznie lub manualnie, wgra się iOS 6.1.6. Musisz wykonać Jailbreak w celu aktywowania twojego iPhone chyba że masz kartę SIM operatora, wtedy aktywuj telefon tą kartą. Jeżeli nie posiadasz karty SIM, uruchom redsn0w, przejdź do extras->Select IPSW->Wskaż plik z iOS6.0->kliknij OK i Tak->Kliknij back->Kliknij Jailbreak->Wprowadź iPhone w DFU->zaznacz tylko Install Cydia->poczkekaj. Na iPhone będą pojawiać się różne linijki tekstu później Ananas i pasek postępu u dołu. Po zakończeniu uruchomi się ponownie i będziesz mógł aktywować iPhone bez karty SIM. Aktywuj go. Jeżeli jesteś tu z punktu 2. i wróć do niego. Jeżeli z 4., pozostaw telefon w takim stanie jakim jest. Masz iPoda.

3. Wpisz twój Serial Number do programu iPhone checker i kliknij check.(do pobrania w punkcie 13 pierwszej opcji). Zapamiętaj kolor wyświetlony przez checkera i przejdź dalej.

4. Jeżeli iPhone checker był zielony to wykonaj kroki z punktu 4.1. Jeżeli nie, pozostaw telefon w takim stanie jakim jest. Masz tylko iPoda. Simlocka nie da się ominąć na twoim urządzeniu. Chyba że chcesz mieć z niego iPoda z najnowszym i czystym oprogramowaniem. W tym celu skorzystaj z punktu 2.1.

4.1. Uruchom iTunes i odtwórz iPhone, wgra się iOS 6.1.6. Jeżeli wyskoczy błąd 1015, nie przejmuj się nim, prawdopodobnie oznacza to że masz baseband 6.15.00. Twój telefon będzie teraz w trybie awaryjnym, jeżeli masz otwarty iTunes zamknij go. Pobierz iReb, uruchom go, przejdź do drugiej zakładki i kliknij pierwszy przycisk "Set Auto-Boot True". Po tej operacji telefon się uruchomi i będzie trzeba go aktywować. Przejdź do punktu 5.

5. Uruchom redsn0w kliknij extras->select IPSW->wskaż iOS6.0.0->kliknij OK->wyskoczy pytanie, jest to pytanie prawdopodobnie o new(fixed)/old bootrom. Jeżeli masz old klikasz nie, jeżeli masz new lub nie wiesz jaki masz, klikasz tak(zalecam klikać tak)->klikasz back->jailbreak->wprowadzasz w DFU->zaznacz install Cydia i install iPad baseband->później next, po chwili w redsn0w wyświetli się done! Teraz czekasz aż iPhone uruchomi się ponownie. W międzyczasie wyświetlą się linijki tekstu na ekranie iPhone, Ananas oraz pasek postępu i takie tam :)

6. Po zakończonej operacji iPhone uruchomi się ponownie. Uruchom redsn0w i powtórz operację z punktu 5 z tym że odznacz Install Cydia i nie zaznaczaj install iPad baseband tylko downgrade from iPad baseband. Przejdź do punktu 7.

7. Jak iPhone uruchomi się ponownie musisz wykonać Just boot. W tym celu uruchamiasz redsn0w przechodzisz do extras->select IPSW->iOS6.0.0->ok->tak->Just boot->wyłącz telefon i wprowadź w DFU.

8. Kiedy telefon zostanie "zbootowany" wykonaj aktywację. Nie będzie ona wymagać karty SIM. Uruchom Cydię, wybierz User, zainstaluj Ultrasn0w oraz p0sixspwn.

Wszystko. Dodatkowo, jeżeli twój telefon jest z Polskiej sieci lub posiadasz kartę operatora a i tak chcesz ominąć simlock to użyj karty sim do aktywacji. W pierwszej opcji, w punkcie 6, kliknij nie podczas tworzenia oprogramowania, następnie aktywuj telefon kartą SIM. W drugiej opcji, aktywuj telefon przed punktem 5, kartą SIM operatora. Po haktywacji są problemy z powiadomieniami Push, Face Time, iMessage i Find My iPhone. Starałem się ująć wszystko co potrzeba, mam nadzieję że nic nie przeoczyłem, ale jak by ktoś coś zauważył to proszę o uwagi :)

Zakaz kopiowania bez mojej zgody. Zrobiłeś wszystko? Działa? Napisz komentarz potwierdzający :) Linki chyba zostały. Ogólnie to wszytko jest żywcem skopiowane z mojego małego bloga: http://nodi37.blogspot.com
Mam nadzieję że nikt mnie nie posądzi o reklamę :) Dodałem także tutaj. Może się komuś przyda. Jeżeli będzie potrzebny poradnik na temat 3G, również mogę go udostępnić :) W tej sprawie można skontaktować się ze mną na GG: 17791987. Nie wiem jak często będę zaglądał gdyż no... brak czasu, jak pisałem wyżej :) Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowany:
Wszystko w 100% działa ! Bardzo dziękuje :)
 
w czasie 6 pkt. pojawia się error "please reboot device into normal operating mode, then perform a clean slide to power off, then try redsn0w again" Co z tym dalej robić?
 
link1 do oprogramowania 6.0 wygasł, bardzo bym prosił o reupload jeśli można :)
 
Utwórz konto lub zaloguj się, aby napisać odpowiedź
Musisz być zalogowany, aby napisać wiadomość

Utwórz konto

Załóż nowe konto w naszej społeczności. To dziecinnie proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się
Podobne tematy, które mogą Cię również zainteresować:
Matt26 Poradnia iOS Jailbreak, Unlock 0 Odpowiedzi
Matt26 Poradnia iOS Inne 0 Odpowiedzi
Matt26 Poradnia iOS Jailbreak, Unlock 15 Odpowiedzi
W Poradnia iOS 8 Odpowiedzi
W Poradnia iOS 1 Odpowiedzi
Top